Met de introductie van twee nieuwe modellen bevestigt SANY zijn ambities in de Benelux. Het merk beschikt inmiddels over een compleet programma aan rupshijskranen, zowel batterij-elektrisch aangedreven als met Stage V-dieselmotor en uitgevoerd met telescoop- of vakwerkgiek.
Nieuw in het gamma is de 50-tons telerupskraan met een volledig synchroon uitschuifbare mast van 44 meter, leverbaar als elektrische versie met 210 kWh-accupakket én als zuinige Stage V-diesel. Tijdens bauma werd duidelijk dat de belangstelling groot is. Dealer Sany cranes.services verkocht er onder meer een – eveneens nieuw ontwikkelde – 200-tons vakwerkgiek aan Herpertz, dat reeds investeerde in vijf elektrische SANY’s en daarnaast een SCE800TB met dieselmotor bestelde.
Ook werden drie machines feestelijk overhandigd aan trotse klanten. Gebr. van ’t Hek nam een 50-tons SCE500TB-EV in ontvangst, Aertssen koos voor de 100-tons SCE1000TB-EV en Ploegam breidde de vloot uit met een 100-tons SCE1000A-EV met vakwerkgiek. Het merk is daarmee in trek bij zowel kraanverhuurbedrijven als funderingsspecialisten, en de machines zijn uitgerust met een hijs- én een funderingstabel. Twee lieren behoren tot de standaarduitrusting, een derde lier is optioneel leverbaar als slangenlier.
Sinds de terugkeer van het merk op de Europese markt in 2021 verkocht Sany cranes.services in de Benelux al dertig diesel- en even zoveel elektrische rupskranen. De eerste elektrische kranen draaien al 2,5 jaar probleemloos in het veld. Hiermee is SANY marktleider in emissieloos hijsen. “Het is mooi om in die positie te zijn”, weet Jack Donker. “Met acht elektrische modellen en tien moderne dieselvarianten is er voor ieder project een passende oplossing. Naast de populaire 80-tonner vullen we steeds meer niches in.”
Het elektrische aanbod telt een 50-, 80-, 100- of 150-tons telerupskraan en vakwerkgiekversies van 100, 135, 200 of 250 ton. Dieselfans kunnen kiezen uit telescoopkranen van 50, 80, 150 en 250 ton of met vakwerkgiek van 60 tot maar liefst 480 ton. Alle elektrische modellen zijn af-fabriek ontwikkeld en beschikken onder andere over CATL LFP-batterijen (210 tot 423kWh) en Danfoss-elektromotoren. Dankzij plug-in mogelijkheden in de onder- en bovenwagen kan via AC en DC worden bijgeladen. Gemiddeld volstaat een 32A-aansluiting om van werkdag tot werkdag op te laden.
Speciaal door SANY ontwikkeld is de Power Linx SPL210, een mobiel accupack van 210 kWh waarmee kranen tussentijds overal zijn bij te laden. In Nederland zijn er hiervan al vier verkocht. Bovendien beschikt Sany cranes.services over een eigen onderdelenmagazijn in Sassenheim, zodat klanten snel kunnen worden bediend. Ook qua leverbaarheid staat het merk sterk: diverse elektrische kranen zijn direct uit voorraad beschikbaar of onderweg. Dat SANY wereldwijd vooroploopt in elektrificatie, merkte Roland Quarré tijdens zijn recente bezoek aan de fabriek.
“Ik was opnieuw verbaasd over de enorme productiecapaciteit. Niet alleen rupskranen, maar ook elektrische graafmachines, shovels, vrachtwagens, heftrucks en containerhandlers worden er gebouwd. De ervaring die SANY wereldwijd heeft opgebouwd, is indrukwekkend. Die kennis vertalen wij hier in de Benelux naar de markt.” En met succes, want Quarré werd tijdens zijn bezoek onderscheiden voor het afleveren van de meeste elektrische hijskranen in de afgelopen jaren. “Een prijs die ik graag opdraag aan al onze klanten. Samen hebben we elektrisch hijsen in Nederland écht op de kaart gezet.”